Εγγραφή στο edupass – Οδηγίες εξεταστικής περιόδου χειμερινού εξαμήνου 2021-22

01 / 02 / 2022

Σύμφωνα με την ΚΥΑ 119847/ΓΔ6/23-9-2021 (ΦΕΚ 4406 τ Β’/24.9.2021)
και τις οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας της 10.1.2022 και της 14.1.2022,
οι εξετάσεις του χειμερινού εξαμήνου του ακαδημαϊκού έτους 2021-
2022, θα διεξαχθούν σε όλα τα ελληνικά πανεπιστήμια με φυσική
παρουσία.

Στο Τμήμα Μουσικών Σπουδών οι εξετάσεις θα πραγματοποιηθούν με φυσική
παρουσία, από 31 Ιανουαρίου έως 18 Φεβρουαρίου και η έναρξη των μαθημάτων εαρινού εξαμήνου θα πραγματοποιηθεί αμέσως μετά το τέλος της εξεταστικής.

Για την ομαλή διεξαγωγή της εξεταστικής θα πρέπει όσοι/όσες προσέλθουν στις εξετάσεις να έχουν υποχρεωτικά μαζί τους το πιστοποιητικό εγγραφής τους στην πλατφόρμα edupass και το πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης (σε ισχύ) ή βεβαίωσης αρνητικού εργαστηριακού ελέγχου κατόπιν διεξαγωγής μοριακού τεστ (PCR) έως εβδομήντα δύο (72) ωρών ή γρήγορου τεστ αντιγόνου (rapid) έως σαράντα οχτώ (48) ώρες πριν την προβλεπόμενη ώρα έναρξης της εξέτασης του μαθήματος, καθώς και το δελτίο φοιτητικής ταυτότητας.

Προσοχή: Όσοι/όσες δεν έχουν πραγματοποιήσει εγγραφή στην πλατφόρμα του edupass παρακαλούμε να το κάνουν άμεσα.

Επίσης όσοι από τους φοιτητές/τριες νοσούν κατά τη διάρκεια της εξεταστικής θα πρέπει να έρχονται σε επικοινωνία με τον/την διδάσκοντα/σουσα για την επανάληψη της εξέτασης μετά το πέρας της καραντίνας τους.

Δυνατότητα συμπληρωματικής εξέτασης θα έχουν μόνο όσοι/όσες είναι καταχωρημένοι/νες στην πλατφόρμα edupass ως θετικοί/ές, την ημέρα της εξέτασης.

Η ανακοίνωση ανήκει στην κατηγορία/ες: