Ανακοίνωση σχετικά με την συνεργασία του Τμήματος με τον ραδιοφωνικό σταθμό της ΕΡΤ3

20 / 10 / 2020

Στο πλαίσιο συνεργασίας του Tμήματος Μουσικών Σπουδών με το πολιτιστικό ραδιόφωνο της ΕΡΤ 3, 95,8 FM, θα ξεκινήσει μία σειρά εκπομπών που αφορούν κυρίως τους φοιτητές/τριες, αλλά και τους διακεκριμένους/ες  απόφοιτους και του διδακτορικούς/ες του Tμήματος. Οι εκπομπές αυτές θα είναι ζωντανές και θα λαμβάνουν χώρα κάθε Τετάρτη 20:00-21:00 στα στούντιο της οδού Αγγελάκη. Ένας ή δύο φοιτητές/τριες θα είναι κάθε φορά πίσω από το μικρόφωνο και θα πραγματοποιούν τη δική τους, ωριαία εκπομπή. Αφορμή, τα μουσικά και μουσικολογικά ερεθίσματα που έχουν από τη σχολή, οι μουσικές τους επιρροές και η δραστηριοποίησή τους στο χώρο της μουσικής. Τέλος, θα έχουν την επιμέλεια και την επιλογή των μουσικών της κάθε εκπομπής. Όποιος φοιτητής/τρια ενδιαφέρεται, μπορεί να επικοινωνήσει στα παρακάτω email, στέλνοντας ένα πλάνο εκπομπής μαζί με τις μουσικές του/της επιλογές.

Email επικοινωνίας:

pdimitri@mus.auth.gr (Δημήτρης Παπαγεωργίου, συντονιστής της συνεργασίας)

ddorothea@mus.auth.gr (Δώρα Δαββίδου, φοιτήτρια του ΤΜΣ)

dimitroudis@gmail.com (Γιάννης Δημητρούδης, απόφοιτος του ΤΜΣ)