Συνέλευση Συλλόγου φοιτητών/τριων Τετάρτη 10.11.21

09 / 11 / 2021

Την Τετάρτη 10 Νοεμβρίου ο Σύλλογος φοιτητών/τριων του Τμήματος έχει ανακοινώσει ότι θα πραγματοποιήσει διά ζώσης συνέλευση στο Τμήμα.

Το ΔΣ του Συλλόγου ζήτησε ώρα έναρξης της Συνέλευσης στις 16:00, όμως η Διοίκηση του Τμήματος προτείνει στους διδάσκοντες και φοιτητές/τριες το εξής:

Τα μαθήματα της ζώνης 15:00-18:00 να γίνουν συμπυκνωμένα (χωρίς διάλειμμα) από 15:00-16:30, έτσι ώστε να μην υπάρξει απώλεια μαθημάτων και ανάγκη μελλοντικής αναπλήρωσής τους, η Συνέλευση των φοιτητών/τριων να ξεκινήσει στις 16:30 και τα μαθήματα της ζώνης 18:00-21:00 να γίνουν, επίσης συμπυκνωμένα χωρίς διάλειμμα, αμέσως μετά το τέλος της συνέλευσης.

Πιστεύουμε ότι είναι σημαντικό, μέσα σε αυτήν την δύσκολη περίοδο, και μετά από ένα τόσο μεγάλο διάστημα αποχής από την διά ζώσης διδασκαλία, να γίνει από όλους μια προσπάθεια ώστε να μην χάνονται διδακτικές ώρες (ιδιαίτερα αυτήν την Τετάρτη 10/11, καθώς η επόμενη Τετάρτη 17/11 είναι αργία λόγω του εορτασμού της επετείου του Πολυτεχνείου). Παρακαλούμε όλους να επιδείξουν ένα θετικό πνεύμα συνεργασίας, έτσι ώστε να μπορέσουν να συνδυαστούν τα μαθήματα με τις συλλογικές διαδικασίες.

Η ανακοίνωση ανήκει στην κατηγορία/ες: