ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ για τους φοιτητές/τριες που δήλωσαν το ΜΠ2014 Πράξη της Φωνητικής Μουσικής: Βασικές Τεχνικές Τραγουδιού

28 / 03 / 2024

Δεδομένης της μεγάλης συμμετοχής, η διδάσκουσα αποφάσισε το μάθημα να είναι ανοιχτό. Μπορούν να πάρουν μέρος και να βαθμολογηθούν όσοι το έχουν δηλώσει. Συνεπώς δεν υπάρχει το όριο των 12 φοιτητών/τριών που θέλουν να συμμετέχουν ενεργά ως τραγουδιστές ή συνοδοί. Σε κάθε μάθημα θα δίνονται γενικές ασκήσεις αναπνοής και φώνησης και κατόπιν θα μπορούν 4 με 5 άτομα ανά μάθημα, εφόσον το επιθυμούν, να συμμετέχουν ενεργά ως τραγουδιστές και ως συνοδοί. Ομως ο τελικός βαθμός θα προκύπτει μόνο μετά από γραπτές εξετάσεις.

Το μάθημα θα δοθεί την επόμενη ακαδημαϊκή χρονιά με άλλη δομή, αποκλειστικά ως ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ.
Η διδάσκουσα Σταματία Γεροθανάση