Εκδήλωση: Τέχνη, Πολιτισμός και Επιχειρηματικότητα-Πρωτοβουλίες για Φοιτητές και Ερευνητές

28 / 11 / 2023

Το Γραφείο Μεταφοράς Τεχνολογίας του ΕΛΚΕ ΑΠΘ σας προσκαλεί στην εκδήλωση με θέμα “Τέχνη, Πολιτισμός και Επιχειρηματικότητα: Πρωτοβουλίες για Φοιτητές και Ερευνητές”, που θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου και ώρα 11:30 μ.μ. στο Φουαγιέ του Τμήματος Μουσικών Σπουδών, της Σχολής Καλών Τεχνών στη Θέρμη.

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης, οι νέες και νέοι δημιουργοί, φοιτήτριες και φοιτητές, ερευνήτριες και ερευνητές θα έχουν την ευκαιρία να ενημερωθούν για τις δράσεις  του Γραφείου Μεταφοράς Τεχνολογίας (ΓΜΤ) και του Κέντρου Επιχειρηματικότητας και Καινοτομίας ΑΠΘ, Walk AUTh Innovation Accelerator, να γνωρίσουν την ομάδα της HEARartTEC και να ενημερωθούν για τη συγκεκριμένη πρωτοβουλία ανάπτυξης τεχνοβλαστού και μεταφοράς τεχνολογίας. Επίσης, πρόκειται να ενημερωθούν για την έρευνα που διεξάγεται στο πλαίσιο Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων και τις δυνατότητες αξιοποίησης αποτελεσμάτων και καινοτομίας, μέσα από την περίπτωση του ευρωπαϊκού προγράμματος Music4Change. Επίσης, θα ακούσουν για τους τρόπους διαχείρισης πρωτότυπων ιδεών και την ανάπτυξη καινοτόμων μουσικών εφαρμογών (εκπαίδευση, έρευνα, υλοποίηση, συνεργασία), ενώ θα έχουν την δυνατότητα να απευθύνουν ερωτήσεις τόσο στα στελέχη του ΓΜΤ και του Walk AUTh Innovation Accelerator για τους τρόπους συνεργασίας και τις υπηρεσίες που παρέχονται, όσο και στους ομιλητές σε σχέση με τα δικά τους παραδείγματα έρευνας και μεταφοράς τεχνολογίας.

Επισυνάπτονται  η πρόσκληση και το πρόγραμμα της εκδήλωσης.

Η συμμετοχή και παρακολούθηση της εκδήλωσης μπορεί να γίνει και διαδικτυακά, μέσω Zoom:

ΤΕΧΝΗ, ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ   Dec 4, 2023 11:30 Athens   https://authgr.zoom.us/j/92808647236?pwd=S1FhQXpvSTlkZTAyQ1FZdHI4NTVFdz09 Meeting ID: 928 0864 7236 Passcode: 508429Εικόνα που περιέχει μοτίβο, ρουχισμός, ύφασμα, βελονιά
Περιγραφή που δημιουργήθηκε αυτόματα

Πρόσκληση Ημερίδα Μουσικών Σπουδών