Ανακοίνωση για το μάθημα: “Διεύθυνση Φωνητικών Συνόλων ΙΙΙ”

02 / 10 / 2020

Το μάθημα   Διεύθυνση Φωνητικών συνόλων ΙΙΙ, θα γίνεται κάθε Τρίτη  ΚΑΙ  Πέμπτη 6-9 μ.μ. στην αίθουσα της Φοιτητικής Λέσχης του ΑΠΘ.

Το μάθημα γίνεται σε συνδυασμό με τις πρόβες της Χορωδίας Γιάννης Μάντακας του ΑΠΘ, όπου θα γίνεται η πρακτική άσκηση των φοιτητών.

Οι φοιτητές που θέλουν να παρακολουθήσουν το μάθημα, καλό θα είναι ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ  Διεύθυνση Φωνητικών Συνόλων Ι και ΙΙ, για να είναι σε θέση να ανταποκριθούν στις αυξημένες απαιτήσεις του ρεπερτορίου της Χορωδίας Γιάννης Μάντακας.

Όσοι το παρακολουθήσουν,

θα πρέπει να δηλώσουν  ΚΑΙ  το μάθημα ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΦΩΝΗΤΙΚΩΝ ΣΥΝΟΛΩΝ ΙΙΙ, καθώς ΚΑΙ το μάθημα “ΧΟΡΩΔΙΑ ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΝΤΑΚΑΣ Ι”.

Το σύνολο των διδακτικών μονάδων που προκύπτει από την δήλωση και των δύο μαθημάτων είναι 5 δ.μ.

Οι φοιτητές που ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν το μάθημα, μπορούν να επικοινωνήσουν με την διδάσκουσα στις  ηλεκτρονικές διευθύνσεις:

erifili@mus.auth.gr,

damianou@mus.auth.gr,