Ανακοίνωση για τους φοιτητές/τριες που δήλωσαν το ΜΠ2014 Πράξη της Φωνητικής Μουσικής: Βασικές Τεχνικές Τραγουδιού

26 / 03 / 2024

Οι φοιτητές/τριες που μπορούν ενεργά να συμμετέχουν ως τραγουδιστές στο μάθημα είναι συνολικά 12. Αυτό σημαίνει ότι ανά δύο μαθήματα οι φοιτητές/τριες θα συμμετέχουν ενεργά. Οι ενδιαφερόμενοι/ες που είναι διατεθειμένοι να παρακολουθούν συστηματικά και να συμμετέχουν ενεργά παρακαλώ να σημειώσουν τα ονόματά τους στη λίστα με τίτλο ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΕΣ. Οι φοιτητές/τριες που ενδιαφέρονται να συμμετέχουν συνοδεύοντας τραγουδιστές να σημειώσουν το όνομά τους επίσης στο ίδιο αρχείο στη λίστα με τίτλο ΣΥΝΟΔΟΙ. Το αρχείο με τις λίστες θα αναρτηθεί την Τετάρτη 27/03 στις ανακοινώσεις του Τμήματος και μέσω elearning. Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Σχετικά με τον τρόπο βαθμολογίας του μαθήματος: Το μάθημα είναι εργαστηριακό και σε κάθε μάθημα θα σημειώνονται οι παρουσίες. Απαιτείται συστηματική και ενεργή συμμετοχή στο μάθημα καθώς και συστηματική παρακολούθησή του. Οι φοιτητές που ενεργά μπορούν να συμμετέχουν σε κάθε μάθημα δεν μπορεί να ξεπερνά τους 6. Προϋπόθεση για να βαθμολογηθεί ο φοιτητής είναι να συμμετέχει ενεργά σε τουλάχιστον 5 μαθήματα (είτε ως τραγουδιστής, είτε ως συνοδός). Προκειμένου να υπάρξει επαρκής αριθμός εβδομάδων έχω ήδη ορίσει ημερομηνίες αναπληρώσεων που θα βρείτε στο επισυναπτόμενο αρχείο, πλάνο του μαθήματος, με τις ώρες και μέρες των αναπληρώσεων.

Το μάθημα είναι ανοιχτό σε κάθε φοιτητή/τρια που θέλει απλά να το παρακολουθήσει (αλλά δεν θα βαθμολογηθεί). Το μάθημα θα δοθεί και την επόμενη ακαδημαϊκή χρονιά και θα δοθεί προτεραιότητασε όσους φοιτητές/τριες δεν μπόρεσαν να συμμετέχουν ενεργά αυτό το εξάμηνο.

Η διδάσκουσα

Σταματία Γεροθανάση