Επίσκεψη και ηχογράφηση μουσικής από μαθητές γυμνασίου/λυκείου στο στούντιο του Τ.Μ.Σ.

• Αυτή η εκδήλωση έχει περάσει.

01/04/2017

Το Σάββατο 1 Απριλίου 2017 πραγματοποιήθηκε επίσκεψη ομάδας μαθητών του Γυμνασίου Αιγινίου Πιερίας στο στούντιο του Τμήματος Μουσικών Σπουδών ΑΠΘ, στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού (πολιτιστικού) προγράμματος με τίτλο: «Δημιουργία μουσικής εκδήλωσης και ηχογράφηση μουσικών αποσπασμάτων στο Τ.Μ.Σ. Α.Π.Θ.».

Το πρόγραμμα εκπονήθηκε κατά τη διάρκεια της φετινής σχολικής χρονιάς 2016-17 από την εκπαιδευτικό μουσικής του σχολείου Παπαθανασίου Πηνελόπη, σε συνεργασία με τον κ. Γιώργο Παπαδέλη, αναπληρωτή καθηγητή του Τμήματος Μουσικών Σπουδών ΑΠΘ στον τομέα της Μουσικής Ακουστικής και Πληροφορικής της Μουσικής. Στο πρόγραμμα επίσης συμμετείχαν ο διευθυντής του Γυμνασίου, Γεωργιάδης Γιώργος και ο μαθηματικός Πλιάκας Γιάννης οι οποίοι και συνόδευσαν τους μαθητές μαζί με τη θεολόγο Ζαχαριάδου Σταυρούλα.

01/04/2017
Ιστότοπος: