Συναυλία Μουσικών Συνόλων: Εργαστήρι Κιθάρας Ι-ΙΙΙ

• Αυτή η εκδήλωση έχει περάσει.

18/01/2023 | 12:30 - 14:00

Η τάξη του Εργαστηρίου Κιθάρας I-III δίνει την εξαμηνιαία συναυλία της. Πλην του βασικού συνδυασμού του κιθαριστικού ντουέτου, έχουμε συμπράξεις φλάουτου-κιθάρας, κιθάρας-πιάνου και τρίο από κιθάρες. Ακόμη, έχουμε την α΄ παγκόσμια εκτέλεση έργου που γράφτηκε ειδικά για το μάθημα αυτό το εξάμηνο (από φοιτητή της κατεύθυνσης σύνθεσης), την εξερεύνηση του αυτοσχεδιασμού και νέων ιδιωμάτων (λάτιν, jazz fusion) και ποικιλόμορφο ρεπερτόριο που ξεκινάει από την αγγλική Αναγέννηση και φτάνει στις πολυσυλλεκτικές τάσεις του 20ού αιώνα.

Συμμετέχουν οι: Νάγια Δεληβελιώτη, Αλεξάνδρα Μπέζα, Βάσω Χατζηγιάννη, Κωνσταντίνος Θεοχάρους, Γ ιώργος Πυροβολάκης, Αθανάσιος Παπαδημητρίου, Πέτρος Κάγκας, Βαγγέλης Φιλίππου, Ευρυπίδης Κ. Στεφάνου, Δημήτρης Σταυράκης, Χρήστος Συγκούνης, Αντώνης Τσαγγαλίας

Επιμέλεια: Γιώργος Σακαλλιέρος

18/01/2023