Ενημέρωση για την Πρακτική Άσκηση – Τμήμα Μουσικών Σπουδών ΑΠΘ

16 / 04 / 2021

Αγαπητοί/ες φοιτητές/τριες

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι διαθέτουμε 4 θέσεις πρακτικής άσκησης μέσω του Προγράμματος ”Πρακτική Άσκηση Φοιτητών ΑΠΘ” για το διάστημα Ιούνιος-Ιούλιος 2021.
Καλούμε τους/τις ενδιαφερόμενους/ες, να συμπληρώσουν την παρακάτω φόρμα και να προτείνουν οι ίδιοι αποκλειστικά ιδιωτικούς Φορείς Υποδοχής στους οποίους επιθυμούν να ασκηθούν/ σε όλες τις πόλεις τις Ελλάδας.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ:

με βάση τα ΦΕΚ 1308/τ’Β/3.4.2021 και 1331/τ’Β/5.4.2021 η διά ζώσης Πρακτική Άσκηση εξακολουθεί να παραμένει σε αναστολή λόγω των μέτρων για την αποφυγή διασποράς COVID– 19 και να επιτρέπεται η πρακτική μόνο με μεθόδους εξ αποστάσεως (τηλεργασία).

Σημειώνεται ότι προς το παρόν θέλουμε να δρομολογήσουμε τις διαδικασίες για την έναρξη της Πρακτικής Άσκησης, οι οποίες απαιτούν ένα μεγάλο χρονικό διάστημα, και ότι στην περίπτωση που δεν εκδοθεί ΦΕΚ που να επιτρέπει τη διά ζώσης Πρακτική Άσκηση, οι φοιτητές/τριες δε θα ξεκινήσουν ή το διάστημα θα μετακυλιθεί.

Για πληροφορίες/απορίες οι φοιτητές/τριες μπορούν να καλούν στο Γραφείο Πρακτικής Άσκησης,  τηλ 2310997067, κα Έφη Γαβριηλίδου, αλλά επίσης μπορούν να επικοινωνούν με e-mail με τον κ. Ζαφρανά, επιστημονικά υπεύθυνο της Πρακτικής Άσκησης.

ΠΡΟΣΟΧΗ: η ανακοίνωση αφορά το μάθημα επιλογής της Πρακτικής Άσκησης (ΓΝ2001) και απευθύνεται αποκλειστικά σε φοιτήτριες και φοιτητές από το 7ο έως και το 14ο εξάμηνο.

Ενημέρωση για την Πρακτική Άσκηση 2020-21 Ιούνιος

Είδος αρχείου: pdf1,65 MB