Δηλώσεις μαθημάτων, διπλωματικών εργασιών και μαθημάτων ΕΕ, εαρινού εξαμήνου 2021-22

21 / 02 / 2022

Γίνεται γνωστό στους φοιτητές/φοιτήτριες του Τμήματος ότι οι δηλώσεις μαθημάτων εαρινού εξαμήνου 2021-22 θα υποβάλλονται ηλεκτρονικά από την Τετάρτη 23/2/2022 έως και την Τετάρτη 9/3/2022.

Η υποβολή δηλώσεων μαθημάτων γίνεται μέσω της Διαδικτυακής Πύλης Ηλεκτρονικών Υπηρεσιών ΑΠΘ στο https://students.auth.gr/ * Σε περίπτωση τεχνικού προβλήματος στη υποβολή της δήλωσης, παρακαλούμε απευθυνθείτε με e-mail στο support@auth.gr

Απαραίτητη προϋπόθεση για την είσοδο στο σύστημα είναι η ύπαρξη ενεργού λογαριασμού από το ΚΗΔ ΑΠΘ (τηλ. 2310999000)

ΟΣΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ Ή Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΛΗΞΕΙ, ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΟΥΝ ΕΓΚΑΙΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ Ή ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΤΟΥ.

Για το πρώτο έτος σπουδών ισχύει μόνο η αυτόματη δήλωση των υποχρεωτικών μαθημάτων και δεν μπορεί να γίνει προσθήκη άλλων μαθημάτων.

Προσοχή: Δεν είναι δυνατή η επιλογή τμήματος/διδάσκουσας/οντος στις αυτόματες δηλώσεις.

Δηλώσεις διπλωματικών εργασιών:

Ενημερώνουμε ότι στην αρχή του κάθε εξαμήνου και κατά τη διάρκεια των δηλώσεων μαθημάτων, οι φοιτητές/τριες που έχουν συμπληρώσει 240 ects, μπορούν να δηλώσουν το θέμα της διπλωματικής τους εργασίας, αποστέλλοντας το Έντυπο δήλωσης διπλωματικής εργασίας” (Μουσικολογία) ή το Έντυπο δήλωσης διπλωματικής εργασίας (Σύνθεση) στη Γραμματεία του τμήματος στο info@mus.auth.gr μετά τη σύμφωνη γνώμη και την υπογραφή του διδάσκοντος/σουσας.

Δηλώσεις μαθημάτων ελεύθερης επιλογής από άλλα Τμήματα του Α.Π.Θ:

Παρακαλούνται όσοι/όσες φοιτητές/τριες θέλουν να δηλώσουν μαθήματα επιλογής από άλλα τμήματα για το εαρινό εξάμηνο 2021-22, θα πρέπει να συμπληρώσουν τα στοιχεία τους στον παρακάτω σύνδεσμο, αφού πρώτα έχουν έγκριση από τον/την διδάσκων/σουσα:https://docs.google.com/forms/d/1svLGCKi6tTehpzPQiiH_B2LTOAcIzuhFKAm888SFI1E/edit?usp=sharing  (απαιτείται σύνδεση με λογαριασμό google). Υπενθυμίζουμε ότι δεν πρέπει να ξεπερνάτε το όριο των 15 ects για τα μαθήματα ΕΕ.

Δηλώσεις Ειδικής Εξεταστικής:

Παρακαλούνται οι φοιτητές/τριες (11ο εξάμηνο και πάνω και σύνολο περασμένων ects τουλάχιστον 240), που θέλουν να εξεταστούν στην εξεταστική του Ιουνίου σε μαθήματα του χειμερινού εξαμήνου να τα δηλώσουν στη Γραμματεία με το σχετικό έντυπο (απλή αίτηση).