Δηλώσεις μαθημάτων, διπλωματικών εργασιών και μαθημάτων ΕΕ, εαρινού εξαμήνου 2020-21

26 / 02 / 2021

Γίνεται γνωστό στους φοιτητές/φοιτήτριες του Τμήματος ότι οι δηλώσεις μαθημάτων εαρινού εξαμήνου 2020-21 θα υποβάλλονται ηλεκτρονικά από τη Δευτέρα 1/3/2021 έως και την Κυριακή 14/3/2021.

Η υποβολή δηλώσεων μαθημάτων γίνεται μέσω της Διαδικτυακής Πύλης Ηλεκτρονικών Υπηρεσιών ΑΠΘ στο https://sis.auth.gr/ * Σε περίπτωση τεχνικού προβλήματος στη υποβολή της δήλωσης, παρακαλούμε απευθυνθείτε με e-mail στο support@auth.gr

Απαραίτητη προϋπόθεση για την είσοδο στο σύστημα είναι η ύπαρξη ενεργού λογαριασμού από το ΚΗΔ ΑΠΘ (τηλ. 2310999000)

ΟΣΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ Ή Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΛΗΞΕΙ, ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΟΥΝ ΕΓΚΑΙΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ Ή ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΤΟΥ.

Για το πρώτο έτος σπουδών ισχύει μόνο η αυτόματη δήλωση των υποχρεωτικών μαθημάτων και δεν μπορεί να γίνει προσθήκη άλλων μαθημάτων.

Προσοχή: Προς το παρόν δεν λειτουργεί η επιλογή τμήματος/διδάσκουσας/οντος στις αυτόματες δηλώσεις.

Δηλώσεις διπλωματικών εργασιών:

Ενημερώνουμε ότι στην αρχή του κάθε εξαμήνου και κατά τη διάρκεια των δηλώσεων μαθημάτων, οι φοιτητές/τριες που έχουν συμπληρώσει 240 ects, μπορούν να δηλώσουν το θέμα της διπλωματικής τους εργασίας, αποστέλλοντας το Έντυπο δήλωσης διπλωματικής εργασίας(Μουσικολογία) ή το Έντυπο δήλωσης διπλωματικής εργασίας (Σύνθεση) στη Γραμματεία του τμήματος στο info@mus.auth.gr

Δηλώσεις μαθημάτων επιλογής από άλλα Τμήματα του Α.Π.Θ:

Παρακαλούνται όσοι/όσες φοιτητές/τριες θέλουν να δηλώσουν μαθήματα επιλογής από άλλα τμήματα για το εαρινό εξάμηνο 2020-21, θα πρέπει να καταθέσουν στη γραμματεία του τμήματος, αίτηση δήλωσης του μαθήματος που έχουν επιλέξει, αφού πρώτα ο διδάσκων/σουσα τους έχουν δεχτεί στο μάθημα.