Διάλεξη της υποψήφιας διδάκτορος της Κατεύθυνσης Σύνθεσης του Tμήματος Μουσικών Σπουδών του ΑΠΘ, Έφης Ράτσου

03 / 03 / 2021

Η υποψήφια διδάκτορας της Κατεύθυνσης Σύνθεσης τουTμήματος Μουσικών Σπουδών του ΑΠΘ, Έφη Ράτσου, στα πλαίσια της δραστηριότητας της για την εκπόνηση της Διδακτορικής της Διατριβής με τίτλο ‘Η Μουσική στον Κινηματογράφο: Τάσεις και Προσεγγίσεις  στη Σύνθεση της μη Διηγητικής Μουσικής του Κινηματογραφικού Έργου Μυθοπλασίας’ με επιβλέποντα καθηγητή τον κ. Μιχάλη Λαπιδάκη  και συνεπιβλέποντες την κ. Δανάη Στεφάνου από το Τμήμα Μουσικών Σπουδών και τον κ. Περικλή Χούρσογλου από το Τμήμα Κινηματογράφου, την Πέμπτη 4 Φεβρουαρίου 2021 έδωσε μία διάλεξη διάρκειας 2 ωρών στους φοιτητές του Master in Music Production του Τμήματος Sound Design and Recording, της Σχολής Σκηνικών Τεχνών (Fuculty of Dramatic Arts) του Πανεπιστημίου του Βελιγραδίου με θέμα: ‘Film Music: The Structural Elements and the Evolution of Music in Films’ .