Ανακοίνωση για το μάθημα “Εισαγωγή στη Μουσικολογία”

05 / 10 / 2020

Το 1o εισαγωγικό μάθημα θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 7/10. Το μάθημα θα γίνει δια ζώσης στο Φουαγιέ του Τμήματος Μουσικών Σπουδών (Α’ όροφος), σε δύο ωριαία τμήματα, τα οποία θα κατανεμηθούν αλφαβητικά ως εξής:

Τμήμα 1, 15:00-16:00 (φοιτητές-τριες με επώνυμα που ξεκινούν από το γράμμα Α εως Λ)

Τμήμα 2, 16:30-17:30 (φοιτητές-τριες με επώνυμα που ξεκινούν από το γράμμα Μ εως Ω)

Το μάθημα της 1ης εβδομάδας, όπως και τα μαθήματα των εβδομάδων 2 και 3 (14 και 21 Οκτωβρίου), αφορά πρωτίστως πρωτοετείς φοιτητές-τριες και φοιτητές-τριες που δεν έχουν παρακολουθήσει ξανά το μάθημα.  Φοιτητές-τριες μεγαλύτερων εξαμήνων μπορούν να βρουν πληροφορίες για την ύλη και τον τρόπο διεξαγωγής του μαθήματος στο e-learning (διαθέσιμο από τις 8/10 και μετά).