Ανακοίνωση για τις εξετάσεις της “Μεθοδολογίας της Μουσικής Ανάλυσης ΙΙ-Σύγχρονη Μουσική”

31 / 08 / 2020

Αγαπητοί/ές φοιτητές/τριες του μαθήματος “Μεθοδολογία της Μουσικής Ανάλυσης ΙΙ-Σύγχρονη Μουσική”

Ελπίζω να είστε όλοι καλά και να έχετε επιστρέψει υγιείς από τις διακοπές σας.

Σας ενημερώνω ότι οι εξετάσεις του μαθήματος θα πραγματοποιηθούν την Τετάρτη 16 Σεπτεμβρίου, στις 12:00-15:00, όπως έχει ανακοινωθεί από την Γραμματεία. Ο ακριβής τρόπος πραγματοποίησης των εξετάσεων (δια ζώσης ή εξ΄αποστάσεως) θα ανακοινωθεί έγκαιρα, ύστερα από την παρακολούθηση των επιδημιολογικών δεδομένων. Ωστόσο, σε κάθε περίπτωση, στους/στις φοιτητές/τριες που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες ή που διαμένουν μακριά από τη Θεσσαλονίκη και είναι δύσκολο να ταξιδέψουν (π.χ. νησιά, Κύπρος) θα δοθεί η δυνατότητα για εξ αποστάσεως γραπτή εξέταση, με τήρηση των προβλεπόμενων προδιαγραφών ταυτοποίησης και ελέγχου λογοκλοπής. Στην περίπτωση εξ αποστάσεως εξέτασης, οι φοιτητές θα πρέπει να φροντίσουν να διαθέτουν πρόσβαση στο ηλεκτρονικό τους ταχυδρομείο (προσοχή: απαιτείται αποκλειστική χρήση του ιδρυματικού λογαριασμού email για την αποστολή των θεμάτων και την παραλαβή των λύσεων, όπως και για την επικοινωνία με τον διδάσκοντα), εκτυπωτή για να τυπώσουν σε χαρτί τις σελίδες των θεμάτων, και scanner ή καλής ποιότητας ψηφιακή φωτογραφική μηχανή/smartphone για να ψηφιοποιήσουν τις σημειωμένες σελίδες με τις λύσεις των θεμάτων, τις οποίες θα αποστείλουν μετά την λήξη της εξέτασης στον διδάσκοντα με email.

Για να μπορέσει να προγραμματιστεί σωστά η προετοιμασία της εξέτασης, θα πρέπει όσοι πρόκειται να συμμετάσχουν στις εξετάσεις να το δηλώσουν, μαζί με τον τρόπο που προτιμούν να εξεταστούν (δια ζώσης ή εξ αποστάσεως), στέλνοντας ένα email στον διδάσκοντα (tsougras@mus.auth.gr) από τον ιδρυματικό τους λογαριασμό. Θα πρέπει το email να σταλεί ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 5 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ.

Κώστας Τσούγκρας