Ανακοίνωση σχετικά με την λειτουργία του Τμήματος στο χειμερινό εξάμηνο του 2021-2022

20 / 09 / 2021

Ανακοινώνεται ότι η Συνέλευση του Τμήματος στην πρόσφατη συνεδρίασή της εκδήλωσε την πρόθεσή της να διεξαχθούν διά ζώσης τα μαθήματα του Τμήματος στο τρέχον ακαδημαϊκό εξάμηνο, τηρώντας βεβαίως τις προβλεπόμενες προδιαγραφές για την υγειονομική ασφάλεια των φοιτητών και των διδασκόντων.

Με την έναρξη του εξαμήνου θα υπάρξουν πιο εξειδικευμένες ανακοινώσεις για τα πρακτικά και θεωρητικά μαθήματα του Ωρολόγιου Προγράμματος, καθώς και ενημερωτικές συναντήσεις με τους φοιτητές, για την αντιμετώπιση τυχόν προβλημάτων ή δυσκολιών. Μέχρι τότε, προτρέπουμε όλους τους φοιτητές να προχωρήσουν στο εμβολιασμό τους για να θωρακίσουν τον εαυτό τους, αλλά και το οικογενειακό και κοινωνικό τους περιβάλλον, ενάντια στην μόλυνση και στις επιπτώσεις του κορονοϊού.