Ανακοίνωση για τα μαθήματα ελληνικής ως δεύτερης/ξένης γλώσσας εαρινού εξάμηνου 2020-21

17 / 02 / 2021

Τα μαθήματα της ελληνικής ως δεύτερης/ ξένης γλώσσας των αλλοδαπών φοιτητών-τριών των Σχολών/Τμημάτων του Α.Π.Θ. αρχίζουν στις 22/2/2021 σύμφωνα με το ακόλουθο πρόγραμμα:
Β΄ ΕΞΑΜΗΝΟ: (Επιλέγουν οι φοιτητές ένα από τα δύο Τμήματα):
1ο Τμήμα : Δευτέρα 15:00-17:30, πλατφόρμα skype (θα σταλούν οδηγίες από τη διδάσκουσα)
2ο Τμήμα : Τετάρτη 15:00-17:30, πλατφόρμα skype (θα σταλούν οδηγίες από τη διδάσκουσα)
Το μάθημα θα διδαχθεί με μεθόδους εξ αποστάσεως εκπαίδευσης.
Διδάσκουσα: κ. Γεωργία Γαβριηλίδου, ΕΕΠ (ggavriil@smg.auth.gr )
Δ΄ ΕΞΑΜΗΝΟ: Πέμπτη 09:00-11:30, πλατφόρμα zoom (θα σταλούν οδηγίες από τη διδάσκουσα)
Το μάθημα θα διδαχθεί με μεθόδους εξ αποστάσεως.
Διδάσκουσα: κ. Μαρίνα Κοκκινίδου, ΕΕΠ (mkokkin@smg.auth.gr )
ΣΤ΄ ΕΞΑΜΗΝΟ*: Πέμπτη 12:30-14:45, πλατφόρμα zoom (θα σταλούν οδηγίες από τη διδάσκουσα)
Το μάθημα θα διδαχθεί με μεθόδους εξ αποστάσεως εκπαίδευσης.
Διδάσκουσα: κ. Χριστίνα Τακούδα, ΕΕΠ (christak@smg.auth.gr)
*Η αξιολόγηση του μαθήματος θα γίνεται με πρόοδο και εργασία (όχι τελική εξέταση).
Εγγραφές: Οι φοιτητές θα πρέπει να εγγραφούν ηλεκτρονικά στην ιστοσελίδα ΣΝΕΓ
(link: Αλλοδαποί φοιτητές ΑΠΘ) https://smg.web.auth.gr/may2019b/allodapoi-foitites-apth/

ΑΠΟ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

Η ανακοίνωση ανήκει στην κατηγορία/ες: